Która zapowiedź 2013 roku jest najlepsza? Wyniki!

Tagi: |

(Wpis dodany: 02.02.2014)


źródło: amiami.jp

Dokonało się!

Mamy wreszcie wyniki głosowania na najlepszą zapowiedź zeszłego roku. Na pierwsze miejsce - z osiemnastoma Waszymi głosami - zasłużyła sobie imponująca Dark Angel Olivia od Kotobukiyi. Drugie miejsce - z dwunastoma głosami - zajęła zjawiskowa statuetka Belldandy with Holy Bell od Max Factory, a trzecie miejsce exequo zajęły Elin od Arcadii i Excellent Model Elf od MegaHouse - z trzema Waszymi głosami każda. Jak widać po tym zestawieniu - warto było wyposażyć swoją figurkę w skrzydła ;)

Elin
7% (3 głosy)
Belldandy with Holy Bell
27% (12 głosów)
Melty & Sorbet Alter ver.
2% (1 głos)
Sheryl Nome Max Factory ver.
5% (2 głosy)
Kobato Hasegawa Kotobukiya ver.
5% (2 głosy)
Miku Hatsune Deep Sea Girl ver.
0% (0 głosów)
Tharja
2% (1 głos)
Miku Hatsune TYPE 2020
2% (1 głos)
Hitagi Senjougahara Nisemonogatari Kotobukiya ver.
2% (1 głos)
Dark Angel Olivia
41% (18 głosów)
Dark General
0% (0 głosów)
Excellent Model Elf
7% (3 głosy)
Razem głosów: 44

W tegorocznej ankiecie zdecydowanie widać awans Kotobukiyi - w zeszłorocznej ankiecie nie znalazła się żadna z propozycji tego producenta, a w tym roku pojawiły się aż trzy, w tym zwyciężczyni tego zestawienia. Jest to moim (i nie tylko moim) zdaniem wynik stawiania na coraz to ciekawsze projekty, oraz coraz lepszego ich wykonania.

Świetne wykonanie i interesujące figurki zapewniły ponownie Max Factory solidną obecność w ankiecie - w zeszłym roku także miało trzy propozycje w zestawieniu, a jedna z nich - podobnie jak tym razem - zajęła drugie miejsce .

Trzecie miejsce jest kombinacją jednostkowego (jak dotąd) sukcesu spadkobierczyni Yamato, czyli Arcadii oraz stałej obecności MegaHouse, którego dobra jakość, ciekawe propozycje i ich różnorodność składają się na rosnącą popularność tej marki.

Napisałam coś o wygranych tej ankiety, czas wspomnieć nieco o przegranych. Do takich zaliczyłabym zdecydowanie Good Smile Company i trochę mniej zdecydowanie Alter. Good Smile Company w 2012 roku dochrapało się aż czterech propozycji w zestawieniu, wśród których była jego zwyciężczyni. W 2013 roku wprowadziło do niego tylko dwie, w tym jedna z nich nie otrzymała żadnego Waszego głosu. Powodem takiego stanu rzeczy może być między innymi to, że GSC poszło mocno w stronę trzepania dużej ilości Nendoroidów, które w tej masie, w której są wypuszczane są coraz mniej ciekawe za to coraz droższe. Alter także sobie dał w zeszłym roku luz - od jakiegoś czasu coraz bardziej narzekam na nudę wylewającą się z ich propozycji. Kiedyś ich projekty zapierały dech w piersiach (przynajmniej mi), a teraz często i gęsto tylko kręcę oczami na pojawiającą się od nich zapowiedź. W moich oczach oddali mocno pola innowacyjności takim producentom jak Max Factory i Kotobukiya.

W ankiecie wzięło udział czterdzieścioro czworo użytkowników Figurkowa - wszystkim Wam dziękuję za dokonanie wyboru w tej ankiecie, a także za ciekawą wymianę zdań na forum. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Miyako. Gratululujemy i prosimy o kontakt mailowy na figurkowo[at]figurkowo.com

4.6
Średnia ocena: 4.6 (5 ocen)

Napisane przez: Alicja
Portret użytkownika Alicja