Która zapowiedź 2014 roku jest najlepsza? Wyniki

Tagi: |

(Wpis dodany: 22.02.2015)


źródło: amiami.jp

Good Smile Company i Alter w jednym stały domu!

Pierwsze miejsce z pięcioma Waszymi głosami każda zajęły Ciel Alencon Good Smile Company ver. od Good Smile Company oraz Asuka Langley Shikinami Jersey ver. od Alter. Drugie miejsce zajęła Cerberus od Max Factory z trzema Waszymi głosami, a na trzecim miejscu znalazły się aż trzy figurki - z dwoma Waszymi głosami każda: Aludra Alphamax ver. od Alphamax, Shiro Kotobukiya ver. od Kotobukiyi oraz Devil Homura od ANIPLEX+.

Aludra Alphamax ver.
9% (2 głosy)
Aircraft Carrier Wo-Class Good Smile Company ver.
4% (1 głos)
Ciel Alencon Good Smile Company ver.
22% (5 głosów)
Shiro Kotobukiya ver.
9% (2 głosy)
Psychic (Pink Harley)
0% (0 głosów)
Black Hood Venoir
4% (1 głos)
Devil Homura
9% (2 głosy)
Asuka Langley Shikinami Jersey ver.
22% (5 głosów)
Beelzebub - Statue of Gluttony - Seven Deadly Sins
0% (0 głosów)
Mika Jougasaki Charisma Girl ver.
4% (1 głos)
Frau Koujiro
0% (0 głosów)
Cerberus Max Factory ver.
13% (3 głosy)
Sakuya Mode: Seraphim
4% (1 głos)
Razem głosów: 23

W ankiecie nadal widać bardzo silną pozycję Good Smile Company: aż trzy figurki z tej stajni znalazły się w tym zestawieniu. Gdyby doliczyć figurki z firm współpracujących, takich jak Max Factory (dwie propozycje) czy Phat!Company (jedna), to mamy kolejne trzy pozycje w ankiecie. Także jakby policzyć propozycje od tego kombinatu, to widać, że wygrały one prawie połowę z comiesięcznych ankiet na najlepszą zapowiedź miesiąca. Na drugim miejscu musimy umieścić Max Factory i Kotobukiyę - firmy, które warto obserwować, bo oprócz świetnego wykonania (tu ukłon zwłaszcza w stronę Max Factory), często oferują naprawdę interesujące, ożywcze i ambitne podejście do figurek. I tu z przykrością muszę przejść do Altera, którego jedynie jedna propozycja znalazła się w tej ankiecie. Co prawda zajęła pierwsze miejsce, co tylko pokazuje, że jak chcą, to potrafią, ale mnie osobiście smuci brak większej ich ilości. Niestety Alter zrobił się od co najmniej dwóch lat bardzo zachowawczy, ale moją nadzieję budzi to, co pokazali podczas tegorocznego WonFesu. Pożyjemy - zobaczymy. Pozostałe propozycje (dokładnie cztery), które znalazły się w tym zestawieniu, to produkcje mniejszych firm, połowa z nich to edycje limitowane i w związku z tym trudniejsze do dostania. To mimo wszystko obrazuje że nawet mniejsi gracze mają szanse na zwrócenie na siebie i swoje projekty uwagi.

W tym roku niestety bardzo mało z Was wzięło udział w ankiecie, co też odbiło się na podziale głosów, a co za tym idzie na wyglądzie podium. Domyślam się, że jest to spowodowane moimi opóźnieniami w relacjach i małą regularnością, za co przepraszam. Niestety dorosłe życie, ma swoje plusy, ale bywa bardzo angażujące niekoniecznie gdy tego akurat chcemy. W każdym razie bardzo chciałabym Wam podziękować za to że jesteście, za pouczające wymiany zdań na forum, za nowe znajomości i codzienną inspirację :)

W ankiecie wzięło udział dwadzieścioro troje użytkowników Figurkowa. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Mimarwe (przywieszka z Nadią Shokichi ver.) oraz do sucharka (przywieszka z Keithem Goodmanem). Gratululujemy i prosimy o kontakt mailowy na figurkowo[at]figurkowo.com

4
Średnia ocena: 4 (1 vote)

Napisane przez: Alicja
Portret użytkownika Alicja