Zmień rozmiar czcionki
Obecny czas: 24 Lis 2017, 00:11

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 10 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak kupować w sieci - podręcznik dla strachliwych
PostWysłany: 10 Maj 2009, 17:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 16:41
Miejscowość: Warszawa

Na początku spieszę wytłumaczyć czemu jest to podręcznik "dla strachliwych". Piszę to wszystko dla tych, którzy chcieliby coś kupić za granicą w sieci, ale się boją, przerasta to ich i wydaje im się, że jest to "niewykonalne dla przeciętnego człowieka". Ci wszyscy, którzy kupują w sieci dowiedzą się może czegoś ciekawego z tego tekstu, ale raczej na pewno niczego rewolucyjnego:). W tym artykule postaram się odpowiedzieć na najprostsze pytania (sporo z nich naprawdę mi kiedyś zadano, więc proszę się z nich nie śmiać^_^) i przedstawię podstawy zakupów w sieci. Nie będzie tu żadnych tajnych informacji, czy adresów ukrytych w sieci super tanich sklepów. Nie będę też pisał o Ebayu - to trochę inna bajka niż kupowanie w sklepach. Tak więc ci, którzy już kupują w sieci pewnie większość tych rzeczy wiedzą, albo są dla nich oczywiste. Ale jeżeli nie kupowałeś w sieci, boisz się tego, ale chciałbyś spróbować to zapraszam do lektury.

Temat postu: Re: Jak kupować w sieci - podręcznik dla strachliwych
PostWysłany: 10 Maj 2009, 20:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Kwi 2009, 01:04
Miejscowość: Trójmiasto

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Bardzo fajny poradnik, szkoda ze takiego nie bylo jak zaczynalem swoja przygode z zakupami w sieci - sam musialem wszystko googlowac, a tu jest wszystko w jednym miejscu :) Moge dodac ze slyszalem ze poza eKarta mBanku (tez posiadam - uspokaja mnie to rozwiazanie), to ichniejsza zwykla karta platnicza z delfinkiem tez od niedawna pelni funkcje wirtualnej kredytowej (tylko ze jest polaczona z glownym kontem wiec odpada izolacja pieniazkow, ale za to sie nie placi bodajze 20 ziko za utrzymanie jak w przypadku eKarty).

PostWysłany: 10 Maj 2009, 23:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:00
tak - nowa karta bankomatowa mBanku (nie pamietam jak stara) ma CVV2 z tylu, wiec jak sie domyslam pozwala na platnosci w sieci. dla mnie to troche szokujace, bo wywodze sie jeszcze z czasow, gdy placic mozna bylo tylko wypukla kredytowa, ktora mieli tylko jedni rodzice jednego znajomego innego znajomego:)) placenie przez net karta bankomatowa mnie rozwala :D :o

PostWysłany: 11 Maj 2009, 02:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20 Kwi 2009, 12:44
Osobiście nie wiem, czemu w polskim środowisku figurkowym panuje ogólna niechęć do ebaya. Ja właściwie wszystkie moje figurki kupiłem na ebayu i ani razu nie miałem problemów. Jeżeli w opisie aukcji napisane jest, że to będzie oryginał, to będzie oryginał. Jeśli aukcja byłaby niezgodna z opisem, czyli figurka nie byłaby oryginalna, to nie wiąże się to tylko z negatywem dla sprzedawcy, ale także z pewnym zwrotem pieniędzy od paypala. Dla mnie sklepy internetowe są ostatnią deską ratunku jeżeli naprawdę nie mogę już czegoś znaleźć na ebayu. Co do szybkości przesyłek, to ta droższa z japonii z numerem trackingowym idzie średnio 4 dni robocze. Z USA 2 dni robocze. Bez trackingu, to tyle ile się uwidzi poczciarzom, ale średnio do 2 tygodni. Chyba powinienem też napisać artykuł o tym, że ebay nie boli, bo naprawdę nie mogę już słuchać tych miernych wymówek z cyklu: "Tak chciałem mieć tą figurkę, ale nie miałem wtedy kasy a teraz nie da się jej nigdzie kupic". Albo, "No tak ebay, ale ja miałem na myśli oficjalne źródła sprzedaży". Ebay jest równie oficjalny co te wszystkie sklepy. Niektóre sklepy wręcz przerzucają większą część swojej działalności na ebay bo daje im więcej klientów. Zresztą, co będę zachwalał ebaya. To w końcu prywatny wybór każdego. Tak czy inaczej sklepy są spoko, ale ja wolę mieć to co chcę w 2 dni po premierze już u siebie w domu.

PostWysłany: 11 Maj 2009, 10:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 16:41
nie pisalem, ze ebay jest gorszy. a moglbym - bo 2 razy cos kupowalem i 2 razy do mnie nie dotarlo :). tak wiec - pisz jak najbardziej, jezeli pozwolisz to zlinkujemy go pod tym wpisem i wszyscy beda zadowoleni:).

PostWysłany: 11 Maj 2009, 10:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20 Kwi 2009, 12:44
Nawet jak nie dotarło, to pewnie dostałeś z powrotem pieniądze. Ogólny poradnik ebayowicza umieściłem już kiedyś na mikanboxie. Musiałbym go jeszcze raz przeczytać i sprawdzić, czy czegoś w nim brakuje.

//edit

Właściwie, to do tego opisu:

http://mikan-box.blogspot.com/2009/02/p ... wicza.html

Wiele nie mam do dodania.

Może tylko tyle, że jeżeli figurka nie przyjdzie, lub pomimo zapewnień w opisie aukcji jest podróbką, to PayPal zwróci pieniądze. Opis aukcji jest "święty" i jeżeli produkt nie jest z nim zgodny, to sprzedawca musi się liczyć z utratą pieniędzy.

PostWysłany: 11 Maj 2009, 11:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:00
ok - to dodam linka do niego do tego wpisu.

PostWysłany: 11 Maj 2009, 23:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Szkoda, że akurat ja tego typu zwykej karty nie posiadam od mbanku. Całe szczęście używam od nich naprzemiennie ekarty i kredytówke. I na razie jakoś nie narzekam.
Co do artykuliku to bardzo ciekawy i można się przy okazji czegoś nowego dowiedzieć dodatkowo.

PostWysłany: 12 Maj 2009, 11:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:43

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Mike... do eBaya mam nastawienie różne. Oczywiście są sprzedawcy u których kupuję (bo ich sprawdziałm, są dla mnie pewni, itd.)

Sama miałam sytuację w której PayPay (a właściwie jego system zabezpieczeń) nic nie pmógł. Pieniędzy do tej pory nie udało mi się odzyskać a niesmak pozostaje. I co z tego, że jest opcja negatuwów i zapewnień PayPal... figsy nie ma, kasy, nie ma a ja muszę się martwić dalej i czy przyoadkiem nie trafię na takiego "kokoska" raz jeszcze :/

PostWysłany: 13 Maj 2009, 20:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Takie samo nastawienie do ebay'a mam co Tigra, też swego czasu zgineły mi dwie paczki, i do dziś nie dostałem zwrotu pieniędzy od paypal'a, zaś Poczta Polska nie uznała moich reklamacji, jakie u nich składałem. Mimo podania wszystkich możliwych danych.
Ja oczywiście nie neguje Ebay'a, bowiem można znaleść naprawdę coś ciekawego i w przystępnej cenie (choć patrząc na moją marną pensje i kursy walut - jest tego mniej niż rok temu), a tym samym znaleść naprawdę uczciwych sprzedawców, dla których klient jest świętością. Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 10 posty(ów) ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości