Samochody, samochodziki...

Tagi: |

(Wpis dodany: 13.06.2009)


źródło: hottoys.com.hk

Ostatnio pojawiły się na rynku dwa pojazdy - Batmobile w skali 1/6 (12 cali) oraz Mongoose z Halo w skali 1/12 (6 cali). Niby fajnie, ale wydają się zbyt charakterystyczne, żeby potraktować je jako uniwersalny dodatek do dowolnej figurki.

Batmobile z Hot Toys w wersji z The Dark Knight, czyli Movie Masterpiece Batmobile 'The Tumbler' ma działające przednie światła, można do niego wsadzić figurkę w skali 1/6 i jest wykonany z plastiku. Chyba głównie z powodu tego plastiku nie wygląda zbyt powalająco, a szkoda, bo projekt pojazdu wydaje się stworzony na model. Choć patrząc na inne Batmobile z TDK dostępne na rynku, to ten chyba jest najlepiej wykonany. Ale cena mnie lekko zabiła - 450 dolarów to trochę za dużo... Szczególnie, że to sam pojazd - bez figurki.


źródło: hottoys.com.hk


źródło: hottoys.com.hk


źródło: hottoys.com.hk


źródło: toynewsi.com


źródo: toynewsi.com


źródło: toynewsi.com

Drugim pojazdem jest Mongoose z Halo (Halo 'Mongoose' Ultra-Light All-Terrain Vehicle) - dostępny w trzech wersjach, a dokładnie z trzema różnymi figurkami. Wydaje się ciekawym uzupełenieniem dość jednostajnych figurek McFarlane'a z Halo i jest pierwszym pojazdem w tej skali z McFarlane'a (w zeszłym roku wyszły trzy pojazdy w skali 1/24).

Wykonanie takie sobie, ale to raczej klasa action figure, a cena także przystępna - pojazd plus figurka kierowcy to wydatek jedynie 20dolarów. Pojazd oczywiście jeździ, ma kilka ruchomych części, a tylnie siedzenie można złożyć/rozłożyć i zmieścić tam drugą figurkę.

McFarlane zapowiada trzy wersje - z figurką Orange Mark V, Cyan EOD oraz Crimson and Steel CQB (dostępny tylko w Toys R Us i Diamond). W sklepach mają się znaleźć w październiku!


źródło: toynewsi.com


źródło: toynewsi.com


źródło: toynewsi.com
3
Średnia ocena: 3 (2 votes)

Napisane przez: szalony KaPelusznik
Portret użytkownika szalony KaPelusznik