Wieści z Good Smile Company - listopad 2010!

Tagi: |

(Wpis dodany: 21.11.2010)


źródło: ameblo.jp/gsc-mikatan

Newsy "troszku" spóźnione...

Tak to jest jak człowiek odkłada i się leniwi, to później coraz trudniej było mi się za to zabrać, no ale spróbuję walnąć zbiorczo :). Zacznę od wielkiej wtopy, o której już wspominaliście na forum. Otóż kontrola jakości przepuściła w świat całą dostawę Black★Rock Shooter Anime ver. bez doklejonej gwiazdki. To kolejna niezła wpadka tego producenta w ostatnim czasie, po zgłaszanych masowo kiepsko pasujących włosach Nendoroidu Black★Rock Shooter (coś nie mają do niej szcześcia najwyraźniej). Jest to zniesmaczające, zwłaszcza, że GSC do tej pory było w ścisłej czołówce jeśli chodzi o dobrą jakość swoich produktów, a teraz trochę strach zamawiać i się zastanawiać, co tym razem spieprzyli albo czego nie dopatrzyli. Na dodatek ta firma nieźle sobie liczy za swoje produkty, co do tej pory było jakoś tam zrozumiałe m.in. ze względu na tą jakość wykonania, a teraz to zaczyna być lekko oburzające.

GSC szybko zabrało się za zmywanie tej plamy na honorze i oczywiście najpierw zaczęli być obłaskawiani nabywcy z Japonii, którym firma oferuje wysłanie gwiazdki (montaż we własnym zakresie) lub możliwość odesłania figurki do producenta, a GSC to naprawi i odeśle spowrotem. Co nas to jednak obchodzi, skoro nie mieszkamy w tym pięknym kraju. Otóż GSC radzi nam byśmy się zwrócili do oficjalnego, regionalnego dystrybutora ich produktów (tu jest lista), a taki dystrybutor ma nam tą gwiazdkę dosłać. Wszystko ładnie i pięknie, ale Polski (jak i wielu innych krajów) nie ma w tym wykazie. Ja na początek spróbowałabym uzyskać jakąś odpowiedź w tej sprawie od sklepu, w którym ją kupiłam (oczywiście jeśli bym ją zamówiła np. z HLJ, amiami czy Hobby Search'a). Czy ktoś z Was już się może orientował? - piszcie na forum!

Na blogu Mikatan opublikowano filmik jak tą gwiazdkę zamontować (i gdzie dokładnie):

Co jeszcze z opóźnionych newsów - od jutra będzie można zamawiać Rin Tousakę, której sporo zdjęć pojawiło się już na wymienionym wyżej blogu. Mnie rzuciło się w oczy jedno - czemu jej bluzka się tak brzydko błyszczy? Jeszcze te pończochy/zakolanówki jestem w stanie przeżyć, ale ta bluzka to jakiś gumowany koszmar. Co to ma być? :o


źródło: ameblo.jp/gsc-mikatan


źródło: ameblo.jp/gsc-mikatan

I na koniec zapowiedź nowych Nendoroidów przedstawiających Imcę i Rielę Marcellis z gry "Valkyria Chronicles 3". Jak na razie znamy tylko rysunkowy projekt i niewiele więcej:


źródło: ameblo.jp/gsc-mikatan
2.5
Średnia ocena: 2.5 (2 votes)

Napisane przez: Alicja
Portret użytkownika Alicja